50 Podciągnięć na Drążku

Drążek do podciągania taki, jaki mam

Uwielbiam podciągać się na drążku od bardzo dawna. W klasie podstawowej praktycznie na każdej długiej przerwie wybiegałem na boisko, gdzie był drążek i podciągałem się. W 8 klasie zwyciężyłem nawet wielobój siłowy w swoim mieście. Potem już tak często nie podciągałem się jak w szkole podstawowej, ale zawsze co jakiś czas jakaś siła przyciągała mnie do drążka, żeby zrobić parę podciągnięć.

Podciągnięcia na drążku dotyczą mojego kolejnego eksperymentu. Zamierzam dojść do 50 podciągnięć nachwytem i tyle samo podchwytem. Może być to trudne, ale… skoro są ludzie, którzy to potrafią, a nie tylko jedna osoba, więc, czemu mi miałoby się to nie udać :).

Dzisiaj sprawdzałem, ile maksymalnie mogę się podciągnąć nachwytem na drążku – dokładnie 10 razy. Nie jest to dużo, ale nie jest też mało. Zostaje mi jeszcze tylko 40 podciągnięć ;)!

Na razie przeznaczam na zrealizowanie tego celu 14 tygodni. Dlaczego 14 tygodni? Będę korzystał z książki 7 Weeks to 50 Pull-Ups: Strengthen and Sculpt Your Arms, Shoulders, Back, and Abs by Training to Do 50 Consecutive Pull-Ups Brett’a Stewart’a. Autor tej książki przedstawia w niej 14 tygodniowy trening (wbrew temu, co mówi tytuł), którego celem jest osiągnięcie właśnie tych 50 podciągnięć na drążku. Być może trochę go zmodyfikuję.

 

 

 • http://www.krzysztof.kacprzyk.pl Krzysiek

  Witam,

  proponuję, abyś napisał co nieco o tym jak metoda wygląda, ile powtórzeń jak zwiększać itp. Tak jak to opisałeś przy wstawaniu.
  Temat jest interesujący i „łatwy do powielenia” jednak nie każdy ma książkę :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  KrzysiekK

  • Marcin

   Cześć Krzysiek.
   W raportach tygodniowych opisuję, ile było powtórzeń czego w danym dniu, i mniej więcej metodę. Myślę, że spokojnie można na podstawie tego przerabiać również ten trening. I do tego zachęcam jak najbardziej :).

 • http://www.krzysztof.kacprzyk.pl Krzysiek

  Dzięki za info.
  Naturalnie jak większość ludzi z natury jestem leniwy więc chciałbym mieć podane „na tacy” :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  KrzysiekK

 • http://www.podciaganie.pl/ Szymon

  Polecam ten program

 • Szymon
  • Marcin

   Cześć Szymon. Korzystałeś albo korzytasz z niego? Jakiś czas temu natrafiłem na ten program. Zacząłem znowu ćwiczyć podciąganie, po długiej przerwie. Kondycja duuuużo słabsza, bo max podciągnięć to u mnie teraz z 6 razy, co mnie bardzo zdzwiło, bo wiele lat bez problemu podciągałem się minimum 10 razy. Myślę, że będę korzystał właśnie z tego programu, który polecasz, to jest ze strony http://www.podciaganie.pl/. Chcę dojść do 50 podciągnięć. Takie moje marzenie od wielu, wielu lat.

Copyright © 2011-2014 Marcin Kowal