Jedz Więcej Masła

Dave Asprey – od którego po raz pierwszy dowiedziałem się o kawie bulletproof, to jest kawie z masłem, i o wielu innych ważnych rzeczach na temat odżywiania – o tym, dlaczego warto jeść więcej masła. [W tym wpisie było wideo, ale niestety zostało usunięte, więc usunąłem link]

Przez wiele lat żyłem w kłamstwie, że masło jest złe, niezdrowe. Dzięki takim ludziom jak Dave Asprey, Dr. Mercola i innym, przejrzałem na oczy i zobaczyłem, że jest całkowicie odwrotnie.

Masło jest bardzo zdrowe. Od 2 lat dziennie jem minimum 1/4 kostki masła (około 57 gram) zmiksowanego z kawą (2 kawy dziennie). Dodatkowo dodaję masło do ryżu, czy słodkich ziemniaków. Odkąd zacząłem to robić, moje problemy z brakiem energii, osłabieniem, zniknęły. Wcześniej często byłem zmęczony. Czasami zdarzało się, że przychodziłem z pracy, kładłem się na chwilę na łóżku o 18, i budziłem się rano o 6. Teraz śpię 6 godzin dziennie. Mój umysł jest klarowniejszy. Nastrój poprawił się. Lepiej się czuję. Schudłem.

W przyszłości chcę wrócić do swojej pierwotnej dawki masła, kiedy to dodawałem do kawy 1/4 kostki. Jadłem wtedy dziennie pół kostki masła (około 113 gram). Początkującym polecam zacząć od mniejszej dawki, np. 1/8 kostki masła dziennie. Potem stopniowo ją zwiększać. Organizm musi przyzwyczaić się do trawienia większych ilości tłuszczy. Dodatkowo na początku można wspomagać się enzymami trawiennymi w tabletkach.