Pierwszy Wpis

Miałem czekać z pierwszym wpisem, jak pozałatwiam to, co chciałem pozałatwiać w związku z tym blogiem, ale przed chwilą doszedłem do wniosku, że i tak jeszcze nikt nie czyta tego bloga (oprócz mnie), więc czy pierwszy wpis będzie za 3 tygodnie, czy już teraz… nie ma to żadnego znaczenia! Najważniejszy jest pierwszy krok (a może skok), więc go robię.

Witam Wszystkich.

Może zacznę od tego, o czym będzie ten blog, co planuję w nim zamieszczać.

Ekspresja każdego z nas jest ograniczana. Pewnych rzeczy trudno nam zrobić. Często chcemy, ale jakaś część nas blokuje nasze działanie. Stawia opór.

Pomimo naszego cudownego potencjału, który w nas drzemie, w jakiś niesamowity sposób jesteśmy ograniczani, cały czas mając poczucie, że właśnie tacy tak naprawdę  jesteśmy.

My prawdziwi, z cudownym potencjałem żyjemy jakby w klatce. Im mniejsza klatka, tym trudniej jest nam ruszać się w niej. Nasza ekspresja, ruchy są bardziej ograniczone. Im większa klatka, tym łatwiej jest nam poruszać się, ale i tak, dalej mamy możliwość jedynie poruszać się po zamkniętym obszarze. Dalej żyjemy w więzieniu.

To, co utrudnia przejawianie całego naszego cudownego potencjału, ten mur, granica, klatka to często lęki, negatywne emocje, negatywne przekonania, wyobrażenia niezgodne z prawdą, niewiedza, nieczyste intencje itd.

Ten blog założyłem przede wszystkim, żeby inspirować samego siebie do przekraczania swoich granic, ale bardzo ważne jest też dla mnie to, że Ci, którzy będą go czytać, mogą zostać zainspirowani do przekraczania swoich. Ja przynajmniej uwielbiam czytać, dowiadywać się o kimś, kto zrobił coś niesamowitego. Inspiruje mnie to wtedy do działania.

Na tym blogu będę opisywał różne eksperymenty przeprowadzane na sobie, a dotyczące mniej lub bardziej przekraczania swoich granic, wychodzenia poza strefę komfortu itd. Czasami mogą to być eksperymenty łatwe do wykonania przez innych, a dla mnie trudne. Najważniejsze w tym wszystkim jest wychodzenie poza swoje ograniczenia. Wiadomo, dla jednych coś może być proste, co dla innych jest trudne, i odwrotnie.

Informacje o moich eksperymentach, odkryciach itd., będą przeplatane różnymi wpisami, o tym, co lubię, np. o nowinkach związanych ze zdrowym odżywianiem, o rozwoju osobistym i duchowym, o ciekawych książkach, filmach, muzyce, tak ogólnie cały blog będzie dotyczył rozwoju ciała, serca, umysłu i duszy.

Ten blog jest również jednym z eksperymentów przekraczania granic.

Ok. Koniec tego wprowadzenia. Czas zacząć konkrety!

Życzę miłej lektury i przyjemnie spędzonego czasu na tym blogu.

Aha… Dzięki Tomek! 🙂

Marcin