Śpij Mniej, Wysypiaj się Więcej – Raport Tygodniowy: Trzeci Tydzień

Minął trzeci tydzień eksperymentu ze snem.

Było ciężko :). Często chciało mi się spać w ciągu dnia. Budziłem się zazwyczaj około godziny 5. W tym tygodniu nauczyłem się, jak duży wpływ na jakość snu ma kawa, alkohol i późne jedzenie.

Ze dwa razy wypiłem kawę późnym popołudniem i wieczorem. Wpływ na jakość snu był widoczny rano, po przebudzeniu, gdy sprawdziłem wykresy snu. Mniej snu głębokiego, mniej REM.

Podobnie było z alkoholem. W sobotę wypiłem tylko dwie lampki wina wieczorem, i potem nie mogłem zasnąć około 40 minut!

Kolejna rzecz, jedzenie przed snem. Ze dwa razy zdarzyło mi się, że jadłem koło 21-22 godziny. Podobnie, sen głęboki krótszy.

Wniosek: zero kawy od południa, zero alkoholu od… np. 19, a wcześniej maksymalnie jedna lampka czerwonego wina wytrawnego (ponoć jest to najzdrowszy typ alkoholu) i zero jedzenia po 20.

We środę mój sen głęboki trwał długo, bo godzinę i 45 minut. W poprzednim tygodniu miałem jednak dłużej trwający sen głęboki, bo aż godzinę i 52 minuty. Moim celem jest przekroczenie 2 godzin.

Poniżej są wykresy z minionego tygodnia. Brak danych z poniedziałkowego snu. Zasnąłem wcześniej, obudziłem się około 3 w nocy i dopiero wtedy założyłem opaskę Zeo. Nie zgrywałem danych dotyczących tego snu.

Na razie nie zmieniam godziny budzenia się. Jeżeli będę budził się przed 5:15 w ciągu tygodnia i nie będę senny w ciągu dnia, wtedy ustawię budzik na godzinę 5:15. W minionym tygodniu wprawdzie wstawałem przed 5:15, ale byłem senny w ciągu dnia.